KLAIPĖDA

Lankytinos vietos. Pramogos. Renginiai. Laisvalaikis
Tubinas logo mandala
Klaipėdos dramos teatras

KLAIPĖDOS LANKYTINOS VIETOS


Ką veikti Klaipėdoje? Kur nuieti? Ką pamatyti? Patarsime Jums! Žemiau paruošėme populiariausių Klaipėdos lankytinų vietų sąrašą. Tikimės, kad Jūsų poilsis uostamiestyje bus turiningas ir namo parsivešite daug gerų akimirkų!


LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS IR DELFINARIUMAS
(Smiltynės g. 3, Klaipėda)

Apie Lietuvos Jūrų muziejų ir delfinariumą girdėjo turbūt ne vienas. Gal pavadinimas skamba kiek nuobodžiai, tačiau tai daugiau nei įprastas muziejus. Didžiulis, 13-os hektarų plotas, įrengtas Nerijos forte, dar žinomam kaip Kopgalio tvirtovė, talpina savyje kelias ekspozicijas. Čia veisiami ir eksponuojami jūros paukščiai ir žinduoliai. Akvariumo skyriuje gyvena daug Lietuvos gėlavandenių, Baltijos jūros ir tropinių jūrų žuvų. Jūros faunos ekpozicijoje galima sužinoti apie koralus, kriaukles, dygiaodžius, vėžiagyvius, reptilijas, paukščius, žinduolius. Delfinariume pamatysite ne tik delfinus, bet ir jūrų liūtus. Rengiami pasirodymai, edukacinės programos. Ir tai dar ne viskas.
Jūros turbūt neįsivaizduojate be laivų. Neįsivaizduoja jos be laivų ir muziejus, kuris pasirūpino atskira laivybos istorijos ekspozicija. Kiek toliau yra istorinių žvejybos laivų aikštelė. Ir paskutinė, bet ne mažiau įdomi ekskursijos dalis – tai netoli muziejaus įsikūrusi Pajūrio etnografinė žvejo sodyba.

PILIES MUZIEJUS
(Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

Mėgstate Lietuvos istoriją ir kultūros paveldą? Jums įdomūs archeologiniai radiniai, seni dokumentai, antspaudai? Domitės kostiumo istorija? Tuomet būtinai turite apsilankyti Pilies muziejuje. Tai yra Klaipėdos miesto istorijos perlas, įsikūręs autentiškose XVI-XVIII a. poternose.

KLAIPĖDOS LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS
(Liepų g. 12, Klaipėda)

Laikas visuomet žmogui buvo mįslė. Mįslingi yra ir laikrodžiai. Ar kada nors skaičiavote, kiek kartų per dieną žiūrite į laikrodį? Paprastai mūsų žvligsnis nukrypsta į juos, kai skubame ar kai laukiame. O ar galima į laikrodžius žiūrėti savo malonumui? Pabandykite! Pamatykite, kaip atrodo saulės, vandens, ugnies ir smėlio laikrodžiai bei senoviniai kalendoriai. Ar atskirsite origanalą nuo kopijos-rekonstrukcijos? Klaipėdos laikrodžių muziejuje rasite ir XVII, ir XX a. eksponatų.

TEATRO AIKŠTĖ

Šioje aikštėje jau nuo XVII a. vaidinimus rengdavo pro Klaipėdos miestą važiuojantys aktoriai. Tai viena mėgiamiausių miestiečių bei miesto svečių sūsibūrimo vietų, kurioje vyksta įvairūs renginiai bei pasirodymai.

ROTUŠĖ

Klaipėdos miesto rotušė – tai istorinis klasicistinio stiliaus pastatas, kuriame XIX a. pradžioje gyveno Prūsijos karalius su savo žmona. Nuo 2011 metų į šį namą sugrįžo Klaipėdos miesto meras bei dalis miesto savivaldybės administracijos tarnautojų.

SKULPTŪRŲ PARKAS

Klaipėdos skulptūrų parkas įkurtas 1977 m. Šiame skulptūrų parke stovi apie 120 skulptūrų, kurios buvo statomos skulptorių Smiltynėje apie dešimtmetį.

BURLAIVIS „MERIDIANAS“

Tai buvęs mokomasis burlaivis, kuris nustojo veikti 1967 metais. Šiuo metu Danės krantinėje stovinčiame burlaivyje yra įkurtas restoranas. Ne retai „Meridianas“ miesto svečiams pristatomas kaip Klaipėdos simbolis.

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

Klaipėdos dramos teatro pradžia laikomi 1935 m. 2007 m. teatras buvo uždarytas rekonstrukcijai bei naujai atvėrė duris 2015 m. Teatre rengiama gausybė spektaklių bei įvairių renginių.

BIRŽOS TILTAS

Biržos tiltas – tai plieninis varstomasis tiltas per Danės upę Klaipėdoje tarp Herkaus Manto ir Tiltų gatvių. Pakeliamas 50 laipsnių kampu iš abiejų pusių.

DŽIAZO FRESKA

2014 m. Klaipėdos Pilies Džiazo Festivalio metu vieną iš uostamiesčio pastatų Pilies gatvėje papuošė Klaipėdos menininkų sukurta didžiulė freska. Joje vaizduojami žymiausi džiazo muzikos atlikėjai, kurie yra dalyvavę Klaipėdos Pilies Džiazo Festivalyje.

MELNRAGĖS PAPLŪDIMYS

Tai uostamiestyje esantis paplūdimys, į kurį labai paprasta patekti iš miesto centro automobiliu, viešuoju transportu. Tai populiariausias paplūdimys Klaipėdoje.

KARKLĖ

Karklė yra vienintelis žvejų kaimelis Lietuvoje ant jūros kranto, išlaikęs savo etnografinį savitumą. Karklės kaimas yra viena seniausių ir didžiausių pajūrio gyvenviečių.

OLANDO KEPURĖ

Šis išskirtinis moreninis gūbrys pajūryje, susiformavo, atsitraukiant ledynui. Kalnas nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Nuo kalno atsiveria nuostabus jūros vaizdas.

SKULPTŪRA „JUODASIS VAIDUOKLIS“

Šalia Klaipėdos piliavietės prie pasukamojo tiltelio puikuojasi bronzinė juodojo vaiduoklio skulptūra „žengianti iš vandens“. 2,4 metrų aukščio skulptūra išlieta iš bronzos.

SKULPTŪRA „TARAVOS ANIKĖ“ IR PAMINKLAS SIMONUI DACHUI

1912 m. istorinėje Teatro aikštėje įrengtas fontanas skirtas Klaipėdoje gimusio poeto Simono Dacho atminimui. Skulptūroje vaizduojama jauna basa mergaitė – vieną iš poeto aprašytų herojų. Šis paminklas išsiskiria savo lyriškumu bei romantiškumu.

PAMINKLAS ANTANUI PAŠKEVIČIUI

Šis paminklas skirtas keliautojui bei motociklininkui Antanui Poškevičiui, kuris simbolizuoja Lietuvos motociklininkų bendriją.

„ARKA“

Paminklas vieningai Lietuvai, pastatytas 2003 m. Paminklo svoris 150 tonų ir yra 8,5 metro aukščio. Mažoji kolona iš raudonojo granito simbolizuoja Mažąją Lietuvą, o pilkoji – Didžiąją Lietuvą.

MUZIEJUS 39/45

2018 m. sausio 17 d. buvo atidarytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantis MUZIEJUS 39/45 (Priešpilio g. 2, Klaipėda). Jis įsikūręs po pylimu, buvusios Klaipėdos pilies rytinės kurtinos vietoje. Šis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą.

Baseinas, SPA kompleksas, viešbutis Navalis Klaipėdoje

LAISVALAIKIS KLAIPĖDOJE


KLAIPĖDOS BASEINAS

Aktyviam laisvalaikio praleidimui klaipėdiečiams bei miesto svečiams siūloma pasimėgauti vandens pramogomis naujai pastatytame bei moderniai įrengtame Klaipėdos miesto baseine.

„SCALA DREAM“

Dirbtinių uolų laipiojimo centras „Scala Dream“ – tai šiuolaikinė laipiojimo uolomis salė daugumai lankytojų yra ne tik laipiojimo treniruočių vieta, bet ir galimybė atitrūkti nuo kasdienybės nuotaikingai bendraujant, patiriant naujus įspūdžius pozityvių žmonių apsuptyje. Laipiojimo salėse žmonės praleidžia laiką treniruodamiesi, bendraudami, poilsiaudami po darbo dienos arba savaitgalį.

ŠUOLIAI PARAŠIUTAIS „SKYDIVE“

Norintiems patirti ekstremalių pojūčių bei pasigrožėti Klaipėdos miesto apylinkėmis šuolių parašiutu klubas SKYDIVE siūlo pasimėgauti skrydžiu virš Klaipėdos rajono.

ZOOLOGIJOS SODAS

Pažintis su gyvūnais Klaipėdos zoologijos sode. Zologijos sodas įsikūręs 10 kilomentų atstumu nuo Klaipėdos. Zoologijos sode šiandien priskaičiuojama apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

„SEA PARADISE“ IRKLENČIŲ MOKYKLA

Pirmoji akredituota irklenčių mokykla nuo šiol jau ir Klaipėdoje! Irklenčių turai Danės (Dangės) upėje, irklenčių užsiėmimai, skimboard slydlenčių pamokėlės, landkiting pasivažinėjimas kalnų riedlente ir jėgos aitvaru.

Jūra

TRADICINIAI KLAIPĖDOS RENGINIAI


JŪROS ŠVENTĖ

Kasmetinė Klaipėdos miesto šventė, tradiciškai vykstanti paskutinį liepos savaitgalį. Šventės metu mieste vyksta daug kultūrinių, sportinių ir pramoginių renginių: koncertai, pasirodymai, spektakliai. Jūros šventės metu didžioji dalis renginių yra orientuoti į 'jūrinę tematiką', renginių pobūdžiu ir jų vieta (kruizinis laivų terminalas, Smiltynė, „Memelio miesto“ teritorija, Danės upės kratinės).

KLAIPĖDOS PILIES DŽIAZO FESTIVALIS

Džiazo muzikos festivalis, organizuojamas Klaipėdoje nuo 1994 metų, kuriam suteiktas Klaipėdos pilies vardas. Festivalis vyksta kiekvienų metų vasaros pirmąjį savaitgalį, pasižymintis stilistine įvairove, sukviečiantis iškiliausius džiazo muzikos atlikėjus iš viso pasaulio.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Vienas šviesiausių, įspūdingiausių ir labiausiai įsimenančių festivalių visoje Lietuvoje. Festivalis vyksta kasmet vasario mėnesio viduryje. Kokybine prasme kasmet smarkiai augantis renginys apjungia ne tik vietos menininkų idėjas, bet ir ieško tarptautinių šviesos atspalvių.

TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „PARBĖG LAIVELIS“

Kas antrus metus gausų žiūrovų būrį pritraukiantis tradicinis tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“. Šiam festivaliui, rengiamam Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro, suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas.